Існує безліч захворювань шкіри, але найнебезпечнішою серед них є рак, особливо меланома – найбільш злоякісна пухлина. Найчастіше розвитку меланоми передує пошкодження родимки або тривалий вплив ультрафіолетового випромінювання.

Одним з найточніших методів ранньої діагностики доброякісних та злоякісних утворень шкіри є дерматоскопія.

Дерматоскопія – сучасний апаратний метод дослідження новоутворень шкіри, що має високу діагностичну цінність.

Завдяки дерматоскопії можливо провести дифференціальну діагностику новоутворень без травмування шкіри. Процедура проводиться за допомогою спеціального приладу – дерматоскопа.

Дерматоскоп надає можливість детально роздивитись мікроструктури різних шарів шкіри та розпізнати смертельно небезпечні захворювання (меланома, рак та інші) на ранніх стадіях в 90 % випадків.

Спеціальної підготовки до процедури не потрібно, її можна проводити всім категоріям пацієнтів, включаючи вагітних та дітей, протипоказання відсутні.

Підстави для проведення дерматоскопії:

  • родимки, що швидко збільшуються в розмірах;
  • зміна форми чи розміру родимки;
  • травмування родимки;
  • велика кількість родимок, та поява нових;
  • локалізація родимки в місцях частого механічного подразнення, що призводить до запалення родимки;
  • близькі родичі хворіють на рак шкіри.

Необхідно усвідомлювати, що запобігання онкопатології шкіри в руках кожного з нас, будьмо уважними до свого здоров’я та здоров’я своїх близьких.

Дерматоскопічні дослідження новоутворень шкіри проводяться в Ірпінській міській поліклініці для дорослих м. Ірпінь, вул. Садова 38 з 9:00 до 15:00.

Контактні телефони: (096) 620-58-60, (095) 167-37-33.