В координаційному центрі Ірпінської міської поліклініки відкрито кабінет «Діабетична стопа», де працює лікар-подолог Вербівська Катерина Сергіївна. В кабінеті проводиться процедура апаратного медичного педикюра за допомогою апатату PS-40.

Апаратний медичний догляд за стопами - це лікувально-профілактична процедура, яка дозволяє відновити нормальний стан шкіри та нігтів ступнів та попередити виникнення синдрому діабетичної ступні. Як відомо, хворі на цукровий діабет через постійно підвищений рівень глюкози у крові мають значні проблеми зі сторони нервової, кісткової та кровоносної систем. Це проявляється діабетичною нейропатією,  ангіопатією  та  ураженням  кісток та суглобів  нижніх кінцівок. Діабетична нейропатія призводить до зменшення чутливості шкірою стоп і в той же час більшою їх вразливістю. На стопах виникають тріщини, трофічні виразки на які пацієнт може не звертати увагу аж доти поки не розів’ється небезпечне для життя запалення. Ураження кісток  та суглобів  ступнів (діабетична остеортропатія) характеризується виникненням у пацієнтів різних деформацій ступнів: плоскостопість, вальгусна деформація, кігтеподібні або молоткоподібні пальці. При таких змінах кісткової структури виникають патологічні точки тиску, що спричинюють виникнення мозолів, натоптишів. Також часто зустрічається такі проблеми як вростаючи  нігті та грибкові нігті.

За допомогою апаратного медичного догляду за стопами можливо вирішити будь яку з цих проблем (натоптиші, гіперкератоз, мозолі, врослі нігті, грибкові нігті, трофічні виразки). Апаратний медичний догляд за стопами не потребує розмочування стоп у воді, що виключає можливість зараження грибком і процедура проводиться більш дбайливо і ретельно. Апаратний медичний догляд за стопами виконується за допомогою спеціального прилада з різними насадками та ручного інструменту, які дозволяють дістатися до найскладніших ділянок шкіри і нігтів. Усі інструменти (ручні та обертові) підлягають дезінфекції у три етапи:

1. Дезинфекцію та перед стерилізаційну очистку у спеціальних дезінфікуючих розчинах з суворим        дотриманням часу знаходження інструментів у розчині;
2. Очищення – ополіскування під проточною водою продезінфікованих інструментів на протязі декількох    хвилин, з наступним сушінням з використанням одноразових серветок;
3. Стерилізація- стерилізація інструментів у термостерилізаторі при 180º на протязі 60 хв. з подальшим зберіганням у стерильному стані  у  спеціальних крафт-пакетах. Дана процедура проводиться медичним працівником, що дає можливість надання не лише лікувальних але й профілактичних заходів(рекомендації щодо використання індивідуальних устілок та напівустілок, підбір захисних ортозів,підбір індивідуальної програми догляду за стопами у домашніх умовах).

Звертатися в кабінет «Діабетична стопа» за телефоном координаційного центру Ірпінської міської поліклініки.                      Адреса:  м. Ірпінь, вул. Садова, 38                      Телефони: 096-620-58-60                                         095-167-37-93                                         ( 04597) 54-733