Ви можете образитися, дистанціюватися від людини і заспокоїтися. Образа - це усвідомлення, що вас цінують, але недостатньо. Близькість з людиною, на яку ви розраховували, виявляється однобічною, тільки з вашого боку. Саме така образа може бути неадекватна, якщо ви собі уявили близькість, а приводу ніхто не давав. А може бути і адекватна, якщо у вас були підстави. У будь-якому випадку короткочасна образа навіть потрібна: переглянути дистанцію з людиною, відсунути подалі. Це нормальна реакція на дисбаланс у вашому житті, на обман або зраду.

Руйнувати стан образи починає тоді, коли людина в ній застряє на довгі роки, десятиліття.
Запит до психолога звучить так: «Хочу пробачити, АЛЕ НЕ МОЖУ». У ображеної людини завжди винні інші, хоч як  не жорстоко це звучить.
З таким станом більшість людей борються, ховають образу глибоко в душі. І в самий невідповідний момент в житті, як нам здається, проявляється образа на близьких людей. Або спілкуються з людьми  через призму образи і завжди виникає стан: як ніби нам мало дісталося або наша праця не оцінена, маленька зарплатня, чоловік не любить, діти невдячні .
Практика показує, що з «довгограючою» образою можна і навіть треба розлучатися. Життя стає легше. Поліпшуються відносини з близькими, друзями, з'являється впевненість у своїх силах. Відкриваються нові шляхи для реалізації своїх бажань.

Справитися під силу будь-якій людині. Можете почати задавати собі питання:«Яка вигода у мене, коли я ображаюся? Чого я так боюся? А як часто я себе хвалю? Чи люблю я себе? »
Зараз дуже багато інструкцій як вийти зі стану образи за допомогою арт-терапії, через радикальне прощення. Один з кращих способів, звернутися за підтримкою до професійних психологів. В безпечній дружній обстановці пройти крізь роки і пробачити себе і іншого. Знайти невичерпний ресурс в собі, який допоможе в подальшому і стане підтримкою як для себе так і для інших.

Якщо не можете впоратись із ситуацією самі-рекомендуємо звернутись за допомогою до нашого  психолога в Координаційний центр ІМП за адресою:  

м. Ірпінь, вул.Садова 38 (Ірпінська міська поліклініка (3 поверх))

Телефон:    04597-54-733

                  096-620-58-60

 

                  095-167-37-93